• Asociace Jenských škol v Holandsku

• V roce 2018 jsme spolu s ostatními jenskými školami v ČR podnikli několika denní vzdělávací výpravu do Holandska za poznáním praxe tamních jenských škol, neboť právě v Holandsku je tato pedagogika nejpropracovanější a také velmi častá, dokonce i na státních školách. Navštívili jsme tři školy různých velikostí a zaměření a setkali se se zástupci Asociace jenských škol v Holandsku.  Od té doby se pravidelně vzděláváme v Jenském plánu pod vedením Asociace Jenských škol v Holandsku.

Asociace jenských škol v Holandsku.

• Townshend International School

• Od roku 2018 spolupracujeme s mezinárodní školou v Hluboké nad Vltavou Townshend International School. Naše spolupráce je založena na vzájemných návštěvách a společných školních výletech. Tamní školu navštěvují žáci ze všech zemí světa, a tak mají naši žáci možnost uplatnit své znalosti anglického jazyka v praxi mezi svými vrstevníky buď v přímém kontaktu nebo přes vzájemné dopisování.

Townshend International School

• Rodilí mluvčí ve škole / Native speakers at the school

• Od založení školy dbáme na to, aby každý školní rok působil ve škole rodilý mluvčí. Většinou pracuje v roli asistenta pedagoga, asistenta při volnočasových aktivitách ve školní družině nebo přímo v roli pedagoga.

Naši žáci zatím měli možnost seznámit se ve výuce s dobrovolnicemi Elizabeth z Dánska a Máriou z Kanárských ostrovů, s Francouzem Olivierem na školních výpravách, s Mexičanem Alejadrem při online konverzacích, s Francouzskou Mélanií přímo ve výuce nebo na online konverzacích, s Američankou Kristou, ředitelkou Townshend Primary School, s Irem Louisem, který od ledna 2021 působil jako učitel přímo ve škole. Nyní na škole působí Australan Vinnod, který učí science a Američan Zachary, který vede klub anglické literatury.