ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Základní škola Edubbaa je nestátní školou, zřizovanou právnickou osobou, společností Edubbaa – základní škola, s. r. o. Jsme školou, která využívá jedinečný vzdělávací model Jenský plán, který obohacujeme o přirozenou výuku několika cizích jazyků, přičemž výuka anglického jazyka je na úrovni bilingvní školy.

Vycházíme z koncepce Jenského plánu, který je v ČR jen nepatrně zastoupen a v Jihočeském kraji dosud vůbec. Jenská škola je „dílnou lidskosti“, bezpečným místem, kde se všichni cítí dobře a kde panuje rovnováha mezi učením a výchovou.

Děti mají přirozenou touhu učit se, kterou v nich neustále podporujeme. Nabízíme různé vzdělávací a výchovné příležitosti tak, aby děti mohly dosáhnout svých cílů. Vycházíme z individuálních potřeb dětí, z jejich vnitřní motivace. Vedeme děti k přebírání zodpovědnosti za jejich vlastní učení.

Učíme se od sebe navzájem, pomáháme si a vytváříme přirozené a podnětné prostředí pro svobodný rozvoj a také bezpečné prostředí bez srovnávání a známkování. Důraz je proto kladen na formativní hodnocení a osobní rozvoj každého žáka.

Prostředí školy je z počátku bilingvní, později multilingvní. Anglický jazyk je všudypřítomný v běžném životě, proto je i běžnou součástí školy od první třídy. Jeho brzké zvládnutí posiluje sebevědomí dětí  a znásobuje jejich možnosti budoucího vzdělávání a uplatnění v životě. Jako další cizí jazyk vyučujeme francouzský jazyk.

___________________________________________________________________________________

PRIMARY SCHOOL

Edubbaa (meaning "a school" in old Sumerian language, literally "a house of a clay tablet") is a private primary school founded by Edubbaa - základní škola, s. r. o. company. The school follows the Jenaplan a unique pedagogical system itself but enriched with natural learning of foreign languages such as English and French when English is taught in a bilingual manner.

There is no other Jenaplan school in the region and only a few in the country. Therefore we collaborate with The Jenaplan Association of the Netherlands, where is the system well established and developed. Jenaplan offers a safe learning environment and freedom which allows children to develop responsibility for their own learning and their own lives. We all live and learn together yet the learning plan is well personalized to the needs of each child.