• Meteorologická stanice

• 27.03.2021 23:40
      • Náš cíl je jasný. U školy chceme mít vlastní meteorologickou stanici. Kdo by ji nechtěl. Jenomže u nás si tento sen realizujeme.

V rámci vývojové platformy Raspberry Pi jsme se pustili do dalšího dlouhodobého projektu na 12 měsíců. Projekt zahrnuje vědomosti a dovednosti naskrz všemi předměty. Meteorologická stanice bude stát na dřevěné veži, kterou je potřeba zkonstruovat. Děti chápou principy soustavy vazníků a pevnostní požadavky na takovou konstrukci. Výběr vhodného místa a samotná podoba a provedení je zcela v rukou dětí. Druhým krokem projektu je samotné sestavení meteorologické stanice, prvotní kalibrování a testovani naměřených údajů. Připojení do sítě a sdílení dat se světem. A to vše je součásti běžné výuky.

Pro představu projekt na 12 mesíců zahrnuje znalosti z oborů jako: geometrie, trigonometrie, statiky, fyziky, meteorologie, informatiky, angličtiny a také různé zručnosti při montáži v terénu.