• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ EDUBBAA

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ EDUBBAA

• Zápis do 1. ročníku na školní rok 2021/2022 bude probíhat 6.4.2021 od 9:00 do 14:00.

V souladu se strategickým záměrem školy přijímáme do prvního ročníku vždy 8 dětí k prezenčnímu studiu. V případě převisu zájmu rozhodujeme dle následujících kritérií (jsou přijímány přednostně děti splňující dané kritérium):

1. Posilování sourozeneckých vazeb a slaďování rodinného a pracovního života rodičů, tzn. že přednostně jsou přijímány děti, které mají na škole studujícího sourozence.

V případě, že po uplatnění kritéria č.1 je stále volná kapacita, je uplatněno kritérium č. 2.

2. Soulad se vzdělávací koncepcí školy, tzn. že zákonní zástupci znají a sdílejí pedagogický přístup školy.

• rodiče absolvovali pohovor s vedením školy (prezenčně nebo online)

• rodiče navštívili školu s dítětem a vědí jak se v ní didakticky pracuje (při platných protiepidemických nařízeních není podmínkou, návštěva školy proběhne jakmile to situace dovolí)

Rodiče mohou podat elektronickou přihlášku na stránkých školy nebo doručit přihlášku včetně příloh jedním z následujích způsobů: e-mail, datová schránka, poštou na adresu školy.

Je-li více zájemců než volných míst i po uplatnění obou kritérií bude rozhodovat los. Losování je veřejné.

Samotný zápis proběhne online formou přes videorozhovor s rodiči a přijímaným žákem/žákyní.

• PŘESTUP NA ZŠ EDUBBAA

Do druhého pololetí přijímáme žáky přestupem do všech ročníků prvního stupně. Vzhledem k tomu, že jsme malotřídní škola, vzdělávají se všichni žáci prezenčně i při současné epidemické situaci. Při dodržení všech hygienických pravidel.

Druhé pololetí je zaměřené na přírodní vědy, výuku v terénu a cizí jazyky. Anglický jazyk vyučujeme ve všech předmětech a ve spolupráci s rodilým mluvčím. Žáky 3. až 5. ročníku připravujeme na Cambridgeskou zkoušku YLE STARTERS a MOVERS, která se koná na konci školního roku.

Pro přestup je nutné:

• absolvovat pohovor o koncepci vzdělávání mezi rodiči a vedením školy
            • zažít si výuku ve škole na několik dní ( při současných protiepidemických nařízeních bohužel není možné)

• zhodnotit zkušební pobyt ve škole a vyhodnotit, zda je způsob vzdělávání v danou chvíli pro všechny aktéry žádoucí

V případě zájmu kontaktujte vedení školy.