• Zkoušky Starters a Movers

• 20.5. 2021 dalších jedenáct dětí složilo cambridgeské zkoušky z anglického jazyka. Devět z nich dokonce zkoušku Movers na úrovni A1. Příští rok Flyers na úrovni A2 a do deváté třídy mají všichni maturitu z angličtiny na úrovni B1.

20.5.2021 another eleven kids have passed their cambridge English exams. Nine of them have achieved even higher level A1, Movers. Next year Flyers A2 and by the end of grade nine, we will all pass the final exam at B1 level.

• Edubbaa in space!

• S radostí oznamujeme, že náš školní tým postoupil do dalšího kola a jejich program poletí na mezinárodní stanici ISS, kde bude sbírat data k další analýze! Skvělá práce!

We are delighted to tell you that Edubbaa's Mission Space Lab experiment has achieved FLIGHT STATUS! Congratulations.

Our experiment, along with the 213 others that have been selected, will start running on the ISS in April 2021.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ EDUBBAA

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ EDUBBAA

• Zápis do 1. ročníku na školní rok 2021/2022 bude probíhat 6.4.2021 od 9:00 do 14:00.

V souladu se strategickým záměrem školy přijímáme do prvního ročníku vždy 8 dětí k prezenčnímu studiu. V případě převisu zájmu rozhodujeme dle následujících kritérií (jsou přijímány přednostně děti splňující dané kritérium):

1. Posilování sourozeneckých vazeb a slaďování rodinného a pracovního života rodičů, tzn. že přednostně jsou přijímány děti, které mají na škole studujícího sourozence.

V případě, že po uplatnění kritéria č.1 je stále volná kapacita, je uplatněno kritérium č. 2.

2. Soulad se vzdělávací koncepcí školy, tzn. že zákonní zástupci znají a sdílejí pedagogický přístup školy.

• rodiče absolvovali pohovor s vedením školy (prezenčně nebo online)

• rodiče navštívili školu s dítětem a vědí jak se v ní didakticky pracuje (při platných protiepidemických nařízeních není podmínkou, návštěva školy proběhne jakmile to situace dovolí)

Rodiče mohou podat elektronickou přihlášku na stránkých školy nebo doručit přihlášku včetně příloh jedním z následujích způsobů: e-mail, datová schránka, poštou na adresu školy.

Je-li více zájemců než volných míst i po uplatnění obou kritérií bude rozhodovat los. Losování je veřejné.

Samotný zápis proběhne online formou přes videorozhovor s rodiči a přijímaným žákem/žákyní.

• PŘESTUP NA ZŠ EDUBBAA

Do druhého pololetí přijímáme žáky přestupem do všech ročníků prvního stupně. Vzhledem k tomu, že jsme malotřídní škola, vzdělávají se všichni žáci prezenčně i při současné epidemické situaci. Při dodržení všech hygienických pravidel.

Druhé pololetí je zaměřené na přírodní vědy, výuku v terénu a cizí jazyky. Anglický jazyk vyučujeme ve všech předmětech a ve spolupráci s rodilým mluvčím. Žáky 3. až 5. ročníku připravujeme na Cambridgeskou zkoušku YLE STARTERS a MOVERS, která se koná na konci školního roku.

Pro přestup je nutné:

• absolvovat pohovor o koncepci vzdělávání mezi rodiči a vedením školy
            • zažít si výuku ve škole na několik dní ( při současných protiepidemických nařízeních bohužel není možné)

• zhodnotit zkušební pobyt ve škole a vyhodnotit, zda je způsob vzdělávání v danou chvíli pro všechny aktéry žádoucí

V případě zájmu kontaktujte vedení školy.

• ASTRO PI MISSION SPACE LAB

• Naši studenti se úspěšně zapojili do mezinárodního projektu Astro PI Mission Space Lab, který pořádá ESA, Evropská vesmírná agentura. Se svým projektem postoupili do druhého kola! Blahopřejeme! Skvělá práce!

Ve třetím kole bude projekt vyslán přímo na vesmírnou stanici ISS a tam bude spuštěn.

Držíme palce! Máte na to!

Our students successfully took part in an international project Astro Pi Mission Space Lab, organized by The European Space Agency. With their project, the students made it to Phase 2! Congratulations! Well done!

In Phase 3 the project will be deployed to the ISS  (International Space Station) to be tested there.

Fingers crossed! You can do it!

• Cambridge English Preparation Centre

• Díky čtrnácti statečným žákům, kteří úspěšně složili svoji první cambridgeskou zkoušku z angličtiny, se naše škola stala oficálním Přípravným centrem na jazykové zkoušky Cambridge pro žáky školy i pro veřejnost.

Thanks to fourteen brave pupils who have passed their very first Cambridge English Exams, our school has become an official Cambridge English Preparation Centre eligible to prepare our students and public too.

• Together with Townshend at Sladovna

• Townshend: "Upper Primary went out Pisek and met Edubbaa, our sister school, at Sladovna. There, we were introduced to movement theatre. We watched a short play, learned the play as a big group, donned masks and performed the piece for a small audience. It was magical, freeing, enlightening and fun. Working together with our class and Edubbaa was a good experience."

• Krátké animované filmy

• Krátké animované filmy vznikají nepřetržitě v hodinách výtvarné výchovy a během odpolední družiny již od listopadu a produkce našich žáků není ještě zdaleka vyčerpaná. Další videa najdete

Art lesson and afternoon club production of animated short films. You can find more

• Edubbaa meets Townshend

• 26.11.2019

Today was a very special day. We met with our international partner school Townshend for the first time. It was a day full of joy, fun and new friendships. We have planned future collaboration and are very excited about it. Thank you Townshend!

Dnes byl výjimečný den. Poprvé jsme navštívili naši partnerskou mezinárodní školu Townshend. Byl to báječný den plný zábavy a nových přátelství. Naplánovali jsme naši budoucí spolupráci a moc se těšíme na další setkání. Díky!